| Technology | Acoustomagnetic |
| Frequency | 58kHz |
| Dimensions | 164cm x 41.9cm x 8.6cm |
| Operation indication | Light |
| Alarm indication | Light and sound |
| Built in jamming devices | Antijammer, built in |
| Available colors | Grey, black |
| System contents | Master Antenna |
| Detection distance for hard tags* | 2.5 m |
| Detection distance for soft tags (labels)* | 2.2 m |
*Based on environment, the working distance can vary.
© 2026 "TechRetail" LLC.