| Technology | Acoustomagnetic |
| Frequency | 58kHz |
| Dimensions | 1.587m x 0.38m x 0.53m |
| Operation indication | Light |
| Alarm indication | Light and sound |
| Built in jamming devices | Antijammer, built in |
| Available colors | Grey |
| System contents | Master antenna |
| Detection distance for hard tags* | 1.3 m |
| Detection distance for soft tags (labels)* | 1.3 m |
*Based on environment, the working distance can vary.
© 2026 "TechRetail" LLC.